Зошто Груевски ја одбра Унгарија?

Ова прашање се постави по објавувањето на веста дека Никола Груевски е во Будимпешта каде ќе побара политички азил. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер