Тензична расправа за имунитетот на Велјаноски

Јанакиески и ристовски веќе се преместени во т.н. Хашко одделение во Шутка, а дали и каква мерка ќе добие осомничениот Трајко Вељаноски, ќе се знае откако Собранието ќе одлучи дали ќе му го симне имунитетот на кој се повика. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер