Почнува теренската вакцинација, има 1.060 болни од мали сипаници

Денеска не започна вакцинацијата на терен во училиштата. Директорот на Здравствениот дом Злате Мехмедовиќ само кратко посочи дека се уште не ја знаат точната бројка на вакцинирани деца од претходната теренска вакцинација. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер