Продолжува истрагата за организаторите на упадот во Собранието

Од судењето за “Шамарите во Центар”, ексминистерот Миле Јанакиески директно беше пренесен на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција за упадот во Собранието од 27ми април во својство на осомничен. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер