Што доколку не биде исполнет цензусот во вториот круг?

Првиот круг се уште не е одржан, но со оглед дека е извесно дека победникот ќе се бара во вториот круг на 5 мај, во јавноста веќе се дебатира дали цензусот од 40 проценти е достижен, и што во случај изборите да пропаднат. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер