Мијалков: Костовски сведочи “рекла казала”

Продолжи судскиот процес за масовното прислушување.Денеска на вкрстени прашања од обвинетите одговараше сведокот Ѕвонко Костовски кој заедно со Ѓорѓи Лазаревски ја открија аферата во УБК.Судењето ќе продолжи на 11 јуни. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер