Канада го ратификуваше протоколот за членство на земјава во НАТО

Канада е последна во низата земји кои го ратификуваа Протоколот за членство на земјава во НАТО алијансата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер