Почна самитот на ЕУ - се очекува потврда на заклучок за Македонија

Без поголеми очекувања дека може да дојде до пресврт и промена на заклучоците што пред два дена ги усвоија министрите за надворешни работи, лидерите на Европската унија го почнаа дводневниот самит во Брисел. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер