Културните работници со апел до Заев: Метлата да не го „чепка“ МКЦ

Поголема група културни работници го кренаа гласот против најавената промена на раководството во Младинскиот културен центар.Околу 250 независни уметници и културни работници со отворено писмо до премиерот Зоран Заев бараат да ја спречи промената. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер