Заев ќе биде и Премиер и министер за финансии

Лоши одлуки и политики во водењето на економијата, според бизнисот, но без посериозни скандали и некакви обвинувања на негова адреса, Драган Тевдовски ја напушта функцијата министер за финансии. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер