Заев: Не се прифатливи ултиматуми кои имаат за цел да кријат криминал

Владата нема да прифати ултиматуми кои имаат за цел да кријат криминал- вака премиерот Заев на прес конференција го коментира одбивањето на ВМРО-ДПМНЕ да партиципира на лидерска средба. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер