Инспекторот кој пријави незаконски именувања на Тетовскиот универзитет на дисциплинска комисија

Инспекторот Ѓорѓи Илиевски од Просветниот инспекторат кој откри незаконски именувања на Државниот тетовски универзитет, денеска се соочи со повеќечасовно сослушување во рамките на покренатата дисциплинска постапка против него. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер