Како Саше Политико ја коментира кривичната пријава од Канал 5!?

Откако повеќе портали денеска информираа за поднесената кривична пријава од ТВ Канал 5 против Саше Ивановски -Политико, и самиот ја искоментира за време на „преносот“ што со својот мобилен телефон го вршеше од прес конференцијата на премиерот Заев. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер