Кои се точките на судир меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Дали е можен комрпомис и договор меѓу власта и опозицијата за отворените политички прашања, од кои делумно зависи и европската перспектива на земјава? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер