Ќе има ли одложување на пописот?

ВМРО-ДПМНЕ бараат одложување на пописот за една година ова го тврди директорот на заводот за статистика Апостол Симовски кој неодамна имал средба со претставници на опозициската партија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер