Над 10.000 лица на протест во Москва

Над 10.000 лица, вклучувајќи ја и опозицијата од Русија, се собраа денеска во центарот на Москва, каде побараа слободни и праведни локални избори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер