Ципрас и Мицотакис се скараа за Преспанскиот договор

Дали сега Преспанскиот договор ви е добар? Ова прашање поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас директно му го постави на својот наследник Мицотакис на првиот ден парламентарна расправа за доверба на грчката влада. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер