Мишел си замина од Макеоднија со пораки за силна посветеност

Со пораки на силна посветеност, но и без гаранции дека Македонија може да се надева на сигурен почеток на преговори на пролет, првиот човек на Европскиот совет, Шарл Мишел ја заврши посетата на земјава.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер