Според информацијата, тој е приведен во неделата во Единбург.

Шкотската полиција го привела О‘Нил, а тој треба пред судот да се појави на 10 октомври, два дена по натпреварот од квалификациите против Норвешка.
Фубалскиот сојуз на Северна Ирска истакна дека е запознат со случајот и дека е тоа работа на полицијата.

Под водство на О‘Нил репрезентацијата на Северна Ирска беше учесник на Европското првенство 2016 година во Франција, а тој е 5,5 години на селекторската позиција./МИА.

Датум на објава: вторник, 12 септември 2017 во 21:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар