По Ќосето, уште пет споменици од проектот „Скопје 2014“ пред одлука за дислокација?!


Дел од општина Аеродром утре без струја

Премиерот Заев ќе го посети Скопскиот аквадукт

Вајгл: ЕУ конечно го сфати значењето на земјите од Западен Балкан

СБ на Обединетите нации ја усвои резолуцијата за прекин на огнот во Сирија


ИОК го забрани руското знаме и на затворањето на Зимските Олимписки игри во Пјонгчанг

Во денешните нападни на источна Гута загинале повеќе од 20 цивили

ЗОИ 2018: Русија бара под свое знаме да настапи на Свеченото затворање

Фото: Плус сајз манекенка во бикини


Фото: Новак и Јелена Ѓоковиќ како средношколци

Српската премиерка Брнабиќ со својата девојка на ФЕСТ

Газдата во затвор поради келнерките облечени само во престилки (ФОТО+ВИДЕО)

Фото: Хрватска секс бомба по која лудуваат Италијанците


Ќерката на Елвис Присли останала без 100 милиони наследени од татко и

Бора Чорба во болница:„Имам една добра и една лоша вест“ (ВИДЕО)

Една од најубавите жени на светот го запросила своето момче: Tој рекол “не“?

Со помош на оваа вкусна салата ќе ги исчистите цревата за само 3 дена(рецепт)


Како до бесмртност ? По 2050 и тоа ќе биде можно

Како стар чајник станал најисплатлива инвестиција на светот? (фото)

Разголени девојки ги служат гостите: На сопственикот на кафулето му се заканува затвор (фото)

Промоција на книгата „300.000 километри мотоавантура“ на Жељан Ракела


Промовирана публикацијата „Римски театар-Скупи“

„Критиката - актуелни аспекти“ - трибина на Институтот за македонска литература

Трибина за актуелните аспекти на книжевната критика

Зидан: Среќен сум поради потегот на Роналдо, на Бензема многу му значи

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан по убедливата победа над Алавес (4:0) изјави дека неговиот тим мора да продолжи во тој ритам, а посебно беше задоволен од гестот на Роналдо кој му дозволи на Бензема да го шутира пеналот.

ЗОИ 2018: Руските хокеари го добија спектакуларното финале

Русија ја победи Германија со 4:3 со гол постигнат во продолжението од финалето на хокеарскиот турни одиграно утринава на последниот ден од Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

Работнички го совлада Вардар за прв пролетен триумф

Работнички стигна до првиот триумф во пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига совладувајќи го Вардар со 2-1 во рамките на 21.коло.

Избрано ново раководство на ПФМ

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска се одржа Вонредното собрание по барање на Иницијативниот одбор на кое учествуваа 14 клуба со решение за дејност спорт од Агенцијата за млади и спорт од вкупно 25 каде едногласно беше изгласан Статут, претседател, заменик претседатели за пливање, далечинско пливање и ватерполо, Управен одбор и останати тела на Пливачката федерација на Македонија, соопштија од Иницијативниот одбор.

Мелоун: Јокиќ е еден од најдобрите во НБА лигата

Тренерот на Денвер, Мајк Мелун, го пофали српскиот кошаркар Никола Јокиќ по третиот „типл-дабл“ остварен во низа и рече дека заслужува да биде кандидат за најкорисен играч на НБА оваа сезона.

Нисканен победник на маратонот од 50 км

Ливо Нискинен од Финска ја освои олимписката титула на 50 километри крос-кантри класичен стил на Игрите во Понг Џанг.