Во Лигата на шампионите  ниту една екипа не успеала да ја одбрани титулата откако од 2010 година завршниот турнир се игра во Келн. 

Покрај тој дуел денеска се игра и натпреварот меѓу Кадетен Шафхаузен и Елверум (Ц група).

Вардар првиот натпревар во рамките на групата А го игра в недела на гости во Полска против екипата на Висла.
Вториот македонски тим во тоа натпреварување Металург, во првото коло гостува кај француската екипа Монпеље. Тој дуел се игра в сабота. /MИА. 

Датум на објава: четврток, 14 септември 2017 во 17:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар