Полицијата го уапсила напаѓачот, маж на околу 40-годишна возраст.

Еден очевидец рекол дека непознатиот маж одеднаш почнал да се нафрла на минувачите.

Како што јавуваат локалните медиуми напаѓачот бил од порано познат на полицијата и не бил вооружен.
коментари

остави коментар