Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно, како и на планинскиот премин Буково .

На патот Тетово – Попова Шапка има  забрана за тешки товарни возила и автобуси.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 09:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар