Хилари Клинтон која само пред неколку месеци го скрши прстот на ногата по пад во Лондон , за малку ќе настрадаше и во Индија . 70 – годишната политичарка , при посетата во Индија каде ја промовираше својата книга  "What Happened" , се сопна на скалила и за малку ќе паднеше.
Инцидентот се случи во палатата Џахај Махал во градот Манду , каде притрчаа телохранителите и ја спасија од посериозна повреда. Откако и по втор пат се лизна на камените скалила сфати дека е сериозно и ги соблече сандалите за да продолжи д аоди боса.
Видеото за само еден ден стана хит на социјалните мрежи .

Ова не е прв пат Хилари Клинтон да има слични инциденти . Пред падот во Лондон минатата година , кога се сопна од високите потпетици , на два пати падна додека се качуваше во авион , еднаш во Јужна , вториот пат во Северна Кариолина.

Најсериозно с еповреди во 2013 кога падна во нејзиниот дом во Вашингтон кога доби потрес на мозокот .

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 15:34
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:57

коментари

остави коментар