Во изјава за Тв Фокс Трамп рече дека „би сакал жена да биде претседател на САД, но таа е вистинска катастрофа“ - мислејќи на Хилари - пренесе Франс прес.

- Единствената карта на која таа може да игра е тоа што е жена - изјави Трамп.

Американскиот милијардер го коментираше и соопштението на неговите ривали од Републиканската партија, Тед Круз и Џон Кејсик, кои најавија заедничка стратегија до крајот на кампањата. Според Трамп тие, поради партнерството, излегуваат слаби и тоа може да им се одмазди во продолжението на внатрепартиските избори.

Датум на објава: вторник, 26 април 2016 во 15:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар
  1. ЖЕНА?! Хитлери Килтон?!?!? Дони, плииииз!