Пливајте, играјте фудбал, занимавајте се со атлетика...и тоа во метро (фото)

Тајванската престолнина Тајпеи, се подготвува да ги угости учесниците на Летната универзијада 2017 година.
Во рамките на овој голем настан, ново руво добија вагоните на градското метро.


 

捷運車廂也可以游泳(誤)喔!!要不要一起來玩呢!! 如想搭這班車有什麼撇步呢?北捷資料顯示,該班彩繪列車從松山站發車時間分別是5:38、6:57、8:15、9:34、11:02、12:32、14:02、15:32、16:59、18:18、19:11、20:34和22:03;從新店站發車時間6:17、7:36、8:54、10:17、11:49、13:19、14:49、16:19、17:38、19:51、21:20、22:46。 ❤️Taipei Subway Cars Have Been Decorated To Simulate Various Sports Venues During The Coming Universiade In Taiwan❤️ 💕In a little over a month, Taipei City will host the 29th Summer Universiade Games, which will be held from August 19 to August 30, and to build excitement over the coming competition the interiors of the city’s mass rapid transit (MRT) trains have been decorated in themes to match some of the major sporting events of the games. Taipei’s subway cars are now sporting themes such as track and field, soccer, baseball, basketball, swimming, and athletics throwing events. Photos of some of these new MRT themes have started to surface, with the simulated swimming pool in particular almost disturbingly realistic.💕 #世大運 #松山新店線 #游泳池車廂 #台北捷運 #北捷 #游泳池 #台北 #taiwan #taipei #taipeimetro #taipeisubway

A post shared by Didi (@didiforu) on


Сега сите се прекриени со неверојатни реалистични цртежи кои ги отсликуваат спортските дисциплини застапени на манифестацијата.Новата декорација главно ги покрива подовите, кои сега се верна копија на базените, фудбалските терени, атлетските патеки и кошаркарските терени.Летната универзијада на Тајван се одржува од 19 до 30 август, па во тој период се очекува голем прилив на туристи.


Пушачите се помрзливи и депресивни

Бразилски научници откриле дека пушачите се помалку физички активни и страдаат од недостаток на мотивација. Тие се и посклони на анксиозност или депресија.

Испитани се 60 пушачи и 50 непушачи, кои требало да носат педометар најмалку 12 часа на ден во текот на 6 дена.

Резултатите покажуваат дека пушачите оделе помалку секој ден, а функцијата на белите дробови им е намалена. Тоа значи дека тие се понеспособни да вршат физички вежби.

Пушачите сами признаваат дека се чувствуваат уморни и немаат мотивација за промена на начинот на живот.

„Колку што знаеме, ова е прво истражување од ваков вид, што покажува пад на нивото на физичка активност во секојдневниот живот на возрасни пушачи во споредба со непушачите. Освен намалената функција на белите дробови, квалитетот на животот и симптомите на анксиозност и депресија, пушачите се движат помалку во секојдневниот живот “, вели раководителот на истражувањето д-р Карина Фурлането.

Претходното истражување покажува дека пушачите спијат помалку  и се одмораат помалку за време на спиењето во споредба со непушачите.

17% од пушачите спијат помалку од 6 часа во текот на ноќта, а 28% признаваат дека сонот им е немирен. За споредба – само 7% од непушачите спијат помалку од 6 часа во текот на ноќта, а 19% го дефинираат сонот како немирен.

Го покажа џбунот:Американска актерка без срам се прошета и за тоа коментира целиот свет (фото)

Младата американска актерка Бела Торн повторно го привлече вниманието на медиумите, но овој пат не со деколтето туку со не депилирани пазуви.

Дваесетгодишната актерка Бела Торн се појавила на улиците на Њујорк во ефектна црвена комбинација, а папараците го снимаа секој  нејзин чекор. Иако на прв поглед сите ги освојува нејзиното длабоко деколте, во моментот кога ѕвездата на Дизни ја кренала раката да ја помести косата од лицето имало што и да се види - џбун од влакна под пазувите.

Бела очигледно го фрлила бријачот и како и многу други славни личности решила да ги пушти влакната на телото и гордо да ги покажува.

Многумина се прашуваат дали ќе ги задржи влакната и кога ќе се појави на црвениот килим.

 

#BellaThorne wore a red hot look for more music promo today in NYC 📷: Backgrid

A post shared by Just Jared Jr. (@justjaredjr) on

Дами ова е апсолутен моден хит:Класичен костим за бањање кој и одговара на секоја фигура

Барате идеален костим за бањање за лето?Модните експерти откриваат дека токму овој треба  да се најде во вашиот плакар.

Модните брендови уште во април ги „исфрлија3 нивните асесоари за плажа, а во морето различни костими за капење се оддели токму овој класичен модел.  

Станува збор за црн едноделен костим кој и одговара на секоја фигура поради одличниот крој. Висок изрез, со длабоко деколте тој го истакнува најдоброто на вас, додека црната боја, како што е познато, го прави телото вито.

Тоа го потврдува и модниот експерт Мишел Копелмен, дизајнерка на популарниот бренд на костими за капење "Solid & Striped". 

-Црниот едноделен костим се покажа како универзално решение за сите облици и големини на женското тело, а освен што одлично прилега на сечија фигура, го краси и титулата за безвременски костим ка капење“, истакнува таа и препорачува да набавите еден ваков.

Дека токму овој костим ги смени тропските модели зборува и фактот дека се поголем број на познатите дами се определил токму за овој модел. Така оваа сезона го носат Кендал Џенер, Ешли Грајам, Елизабет Харли, Пенелопе Курз и многу други дами.

 

One pieces rule #PiperOnePiece @harrods @velaaprivateisland @elizabethhurley1 😍

A post shared by Elizabeth Hurley Beach (@elizabethhurleybeach) on

 

Beach Please

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

притисни ентер