Тешка кавга меѓу најдобрите пријателки од ,,Sex & the city”

Ким Катрал ја обвини Сара Џесика Паркер за бездушност кон неа по смртта на нејзиниот брат.
Преку Инстаграм излезе на површина долготрајната  тензија меѓу Паркер и Катрал. Кавгата почна откако Сара Џесика Паркер  изрази сочувство по смртта на братот на Катрал.
"Tвоето  постојано присуство  е болно потсетување за тоа колку  навистина и сега тогаш си била бездушна.",напиша Катрал .
Во петокот Паркер за Extra TV изјави дека ѝ испратила само "љубов и сочувство".

Братот на Катрал, Крис (55), беше пронајден мртов минатата недела откако исчезна од својот дом во Алберта, Канада.

Актерката ја објави веста за смртта  на Твитер истиот ден и побара приватност.

Во нејзиниот пост на "Инстаграм", Катрал напиша: "Дозволи  ми да го направам ова многу јасно (ако веќе не сум) . Ти не си моето семејство. Ти не си  мојот  пријател. Пишувам за да ти кажам за последен пат да престанеш да ја експлоатирате нашата трагедија со цел да ја обновиш твојата слика за убава "личност."

Паркер јавно не одговори на последните објави  на Катрал .

Во септември Катрал ги отфрли најавите дека ќе се појави  во Сексот и градот 3, и изјави дека нејзиниот однос  со другите три ѕвезди е "токсичен".

Ваква невеста досега никогаш не сте и нема да видите!(видео)

Том Гарднер ја чекал својата идна сопруга Бетх да дојде до олтарот, но кога се свртел останал шокиран. Ова дефинитивно не е венчавка каква што очекувал.

Поради старите обичаи не можел да ја види невестата до тој момент. Тоа се нарекува “first look” (прв поглед).

Обично сопрузите се оние кои прават шеги на сметка на сопругите но тоа се сменило во ова видео. Тоа што е интересно е дека оваа венчавка почнува како и секоја друга, но тогаш се случува луд пресврт какво што никој не очекувал.

Видеото станало вирално и луѓето го делат со своите пријатели и семејствата. Дали вие ова би го направиле на вашата венчавка?

Неверојатно операции кои се изведени на човековото тело (видео)

Медицината прави чуда.

Едно до најголемите човечки чуда дефинитивно е медицината. Операциите кои денес се изведуваат порано биле научна фантастика пред неколку децении. Токму некои од неверојатните операции за кои може повеќе да дознаете вклучуваат и спојување на преполовен рбетен столб, операција изведена во матка и други.

Повеќе ништо не е научна фантастика, а овие операции се успешно изведени и луѓето преживеале.

Во продолжение погледнете некои од најбизарните операции кои се изведени на човечкото тело.

Една состојка која сите ја имаме во кујна прави чуда за вашата коса и не станува збор за маслиново масло

Понекогаш најдобрите производи за убавина се кријат, онаму каде никогаш не би очекувале, во вашите кујнски плакари.

Сигурно сте слушнале до сега за сите “магични” својства на маслиновото масло за нега на косата и хидратација на косата, но се чини дека уште една клучна состојка за салатите е одлична подготовка за нега на коса.

Станува збор за јаболковиот оцет, кој има корисен ефект врз косата, меѓу другото, и темелно чистење на темето. Јаболковиот оцет, исто така, помага во зајакнување на косата, го поттикнува растот на косата, ги отстранува остатоците од другите производи и помага во отстранувањето на првутот. Исто така, нема да ја наруши pH рамнотежата на косата и ќе и даде здрав сјај се до врвовите.

Морате да признаете дека листата на придобивките кои и ги овозможува јаболковиот оцет на вашата коса е навистина долга и тешко дека во продавниците ќе најдете производ кој може да се мери со ова “чудо” од кујната.

притисни ентер