Атлетичарот Усеин Болд го претстави својот прв електричен автомобил (ВИДЕО)

Легендарниот атлетичар Усеин Болд , откако се покажа дека е успешен во спортот , сега си ја проиба асреќата и во автоиндустријата.

Најбрзиот човек на светот , повеќекратен победник на 100 и 200 метри , се реши да не промовира најбрз автомобил , тука еден од најпрактичните. Името на електричниот авотмобил е Болт Нано.

Беше претставен ан саемот за технологија Виватек во Париз , а промоцијата се случува откако Болт успешно ги претстави своите скутери и тротинети на електричен погон. Автомобилот има простор за две лица , со компактни димензии и погоден за паркирање во урбани средини.  

Техничките податоци се уште не се познати , освен дека батериите лесно ќе се менуваат и ќе има почетна цена од 9 999 долари.

Меган Фокс: Од 300 фотографии на 297 изгледам како леш

Меган Фокс, секс симбол и една од најубавите жени во светот, има проблем како и секоја просечна девојка.

Таа на својот инстаграм објави три селфиња на кои изгледа како бижица, но додека ги направи совршените фотографии, таа се изнамачила.

-Направив 300 фотографии и на 297 изгледам како реанимиран леш од египетски фараон. Успех од 1%, напиша таа шеговито во описот на фотографиите кои ги постави.

Проверете дали вашата лозинка е се уште сигурна?!

„Google“ оваа година го направи „Password Checkup add-on“ за корисниците не „Google Chrome“ со чија помош можете да проверите дали вашата лозинка е „хакирана“

Доколку се пријавувате на некое место со лозинка или корисничко име кои некогаш се нашле на мета на хакери, тогаш ќе добиете известување за тоа. Доколку добиете вакво известување, најдобро е да ги промените вашето корисничко име и лозинка. „Password Checkup add-on“ ја овозможува оваа функција така што споредува податоци од веќе хакирани компјутери.

Само во првиот месец на користење на оваа алатка биле скенирани 21 милион кориснички имиња и лозинки од кои 316 илјади се покажале како небезбедни.

Барни Стинсон се забавува во Хрватска

Нил Патрик Харис познат во јавноста по улогата на Барни Стинсон во серијата „Како ја запознав вашата мајка“, моментално е на одмор во Хрватска.

Судејки по видеата што ги поставува на социјалните мрежи, се чини дека тој лудо се забавува.

Тој времето го поминува на брод кој плови по Јадранот, Нил сподели и видео од неговото патување на социјалната мрежа Инстаграм кое го виделе повеќе од 720.000 негови обожаватели.

притисни ентер