Задутре ќе биде претставена најпрестижната Шкода (ВИДЕО)

Во четврток во Братислава Шкода ќе го претстави обновениот Суперб , како и уште неколку изненадувања.

Освен што го подготви својот нов електричен модел за промоцијата , Шкода се реши на крајот на мај да претстави бројни изненадувања поврзани со Суперб.

За прв пат Суперб ќе добие уште една каросериска изведба , а ќе биде претставен и караван верзијата , односно Суперб Скаут. Овој модел не звучи привлечно , но од Шкода се убедени дека има голем интерес за ваков тип возила и предност пред конкурентите во прв ред од Олроуд на Ауди.

Освен новите ЛЕД светла , Суперб добива и плаг-ин хибридна верзија со 215 Кс максимална сила и 50 километри со едно полнење. Она што е интересно е луксузната верзија Laurin&Klement.

Меган Фокс: Од 300 фотографии на 297 изгледам како леш

Меган Фокс, секс симбол и една од најубавите жени во светот, има проблем како и секоја просечна девојка.

Таа на својот инстаграм објави три селфиња на кои изгледа како бижица, но додека ги направи совршените фотографии, таа се изнамачила.

-Направив 300 фотографии и на 297 изгледам како реанимиран леш од египетски фараон. Успех од 1%, напиша таа шеговито во описот на фотографиите кои ги постави.

Проверете дали вашата лозинка е се уште сигурна?!

„Google“ оваа година го направи „Password Checkup add-on“ за корисниците не „Google Chrome“ со чија помош можете да проверите дали вашата лозинка е „хакирана“

Доколку се пријавувате на некое место со лозинка или корисничко име кои некогаш се нашле на мета на хакери, тогаш ќе добиете известување за тоа. Доколку добиете вакво известување, најдобро е да ги промените вашето корисничко име и лозинка. „Password Checkup add-on“ ја овозможува оваа функција така што споредува податоци од веќе хакирани компјутери.

Само во првиот месец на користење на оваа алатка биле скенирани 21 милион кориснички имиња и лозинки од кои 316 илјади се покажале како небезбедни.

Барни Стинсон се забавува во Хрватска

Нил Патрик Харис познат во јавноста по улогата на Барни Стинсон во серијата „Како ја запознав вашата мајка“, моментално е на одмор во Хрватска.

Судејки по видеата што ги поставува на социјалните мрежи, се чини дека тој лудо се забавува.

Тој времето го поминува на брод кој плови по Јадранот, Нил сподели и видео од неговото патување на социјалната мрежа Инстаграм кое го виделе повеќе од 720.000 негови обожаватели.

притисни ентер