Георгина на Роналдо се расфрла со богатството

Вереницата на Кристијано Роналдо , Георгина Родригез знае да ужива во богатството.

Георгина на Инстаграм се пофали со фотографија пред хеликоптерот , со кој се вратила од аеродромот по одморото во Грција , каде беше семејството на фудбалската ѕвезда. Георгина позира во црн комплет , во кој се истакна нејзината совршена линија. Но , веднаш во очи падна едендетал поставен на пистата до нејзините нозе, со кој се гледа во каков луксуз живее вереницата на Роналдо.

Станува збор за торбата од најновата колекција на дизајнерот Виргил Аблох , кој работи за модната куќа Луј Витон.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🚁 @fashionnova jumpsuit 💣

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Проѕирната торба со шарен одсјај е дел од машката колекција , но очигледно Георгина сакала да се почести со убав додаток. Но , не е само убав , туку и скап , така што една таква торба чини 6 000 евра.

Инаку , и самиот Роналдо е љубител на скапоцени торби , па неодамна во приватниот авион се фотографираше со луксузна Биркин торба покрај нозете.

Фото: Поради нејзините бујни гради тенисот е во втор план!!!

Американката Рејчел Штурман со својата појава предизвикува внимание каде и да се појави.

Атрактивната Рејчел е ТВ новинарка чија специјалност е тенисот.

Веднаш штом Рејчел влегла во „белиот спорт“ предизвикала лавина од коментари. Сите гледале во нејзините бујни гради.

Рејчел го следи американскиот спорт, но во татковината е позната како тениски експерт. Таа има и своја емисија посветена на белииот спорт.

Рејчел  некогаш и самата била спортистка и се занимавала со атлетика, дури има диплома за фитнес мотиватор.

Видео: Фолксваген „Буба“ се враќа како мотор!!

Легендарната „Буба“ на Фолксваген по втор пат замина во историјата откако неодамна беше прекинато обновеното производство на славниот модел.

Сепак, старата оригинал „буба“ продолжува да ги инспирира вљубениците во автомобили и мотори.

Меѓу нив е и Брент Валтер кој ги искористил крилата на „буба“ како каросерија за своите мини мотоцикли.

На основната конструкција на овие мали мотоцикли со мотор од 79 ццм, е додаден елемент составен од предното и задното крило на бубата.

Крилата се исечени на средина и заварени, а фарот на бубата е задржан како предно светло на мотоциклот, а штоп светлото стана задно светло на моторот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cold day for a ride. #volkspod

A post shared by Brent Walter (@walter_werks) on

Џон Леџенд е најсексапилниот човек на светот!!

Американскиот пејач и актер Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот жив човек на светот во изборот на магазинот „Пипл“.

40 годишниот Леџенд е во брак со прекрасната манекенка Криси Тајген со која има две деца.

Инаку, тој е првиот афроамериканец кој успеал да ги обедини наградите Еми, Греми, Оскар и Тони, пренесе „Ројтерс“.

„Возбуден сум, но во исто време малку сум и исплашен, бидејќи тоа е голем притисок за мене.Секој сега ќе ме гледа за да види дали сум доволно секси за да ја носам оваа титула, изјавил Леџенд за магазинот „Пипл“.

Минатата година истата титула ја доби британскиот актер Идрис Елба.

притисни ентер