Најважни вести

Загина македонски планинар на Олимп

Според информациите на МИА, станува збор за група од околу девет лица од земјава, кои планинареле...

Разрешена Јанева, утре ќе се решава за статусот на останатите обвинители во СЈО

Останува да се регулира статусот на другите јавни обвинители во Специјалното јавно обвинителство,...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Поранешниот грчки премиер изнуди силни аплаузи и овации од присутните кога во обраќањето се осврн...

Руски патнички авион слетал принудно во Сибир

Рускиот патнички авион Јак-42 морал принудно да слета на аеродромот Краснојардск во Сибир. Авионот морал да слета откако пријавил технички проблем, соопшти регионалното Министерство за вонредни ситуации. „Авионот&bdqu...

Пожарникари и нивните деца настрадаа на забава- Им се урнала терасата на глава (ВИДЕО)

Меѓу повредените , врз кои паднале терасите има најмалку три деца. Сите биле пренесени вио болница и за нивната здравствена состојба нема детални информации. Несреќата се случила вчеравечер по локално време. Не е јасно кол...

Над 20 возачи на мотоцикли ноќеска казнети за пребрзо возење низ Скопје

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје во периодот од вчеравечер во 19.30 до 01.00 часот ноќеска спроведе зајакната акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачи н...

Пензионер потрошил 30 000 фунти за судења за сообраќаен прекршок од 100 фунти

Проблемите на пензионираниот инженер Ричард Кидвел започнаа кон крајот на 2016 година кога беше снимен додека патувал во Ворчестер со 55 км на час во зоната за 50 км на час. Но, тој не се согласувал со тоа ,откако по неколку...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми