Последни вести

Најважни вести

ДЗР го објави конечниот ревизорски извештај на Агенцијата за вработување

Државниот завод за ревизија изврши  ревизија на финансиските извештаи заедно со ре...

Електронско пријавување за упис во средно образование од 20 до 25 јуни

Од четврток (20 јуни) до вторник (25 јуни до 15 часот) ќе се спроведува првото електронско пријав...

Единаесет пожари на отворено изминатото деноноќие

Единаесет пожари на отворено изминатото деноноќие

Во село Арачиново горела депонија, во Горно Лисиче гореле ниска вегетација, ѓубре, жито, се интервенирало на пожар и кај хотел „Њу стар“ во Бутел, потоа во Ѓорче Петров, сува трева и гранки биле опожарени во Долно Сви...

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Како што стои на собраниската веб-страна, на дневен ред на оваа седница се две точки - Предлог одлуката за утврдување на составот на Буџетскиот совет на Собранието на Република Македонија и Предлог на одлуката за избор на претсед...

Ана Курњикова ги почести следачите со нова слика од познатото семејство

Ана Курњикова ги почести следачите со нова слика од познатото семејство

„Среќен Ден на таткото на мојот маж Енрике Иглесијас! И за сите татковци!!!", напиша таа. Парот е заедно од 2001 година, имаат три деца, но никогаш не се венчаа. „Никогаш навистина не мислев дека бракот ќе зна...

Путин доаѓа во Северна Кореја, го пофали ким дека  ја поддржува војната во Украина

Путин доаѓа во Северна Кореја, го пофали ким дека ја поддржува војната во Украина

Владимир Путин уште еднаш  го пофали Ким Џонг Ун дека ја поддржува војната во Украина во пресрет на првата посета на Северна Кореја од 2000 година. Се очекува рускиот претседател денеска да пристигне во Пјонгјанг, девет месе...

Спајиќ задоцнил 4 минути на средбата со претседателот на Бугарија, Радев ја напуштил Владата

Спајиќ задоцнил 4 минути на средбата со претседателот на Бугарија, Радев ја напуштил Владата

Откажана е средбата меѓу премиерот на Црна Гора Милојко Спајиќ и претседателот на Бугарија Румен Радев. Како што соопштија за „Вијести“ од Владата, договорената средба меѓу Спајиќ и претседателот на Бугарија во зграда...

„Гответе со Дракче“ - Палачинки

„Гответе со Дракче“ - Палачинки

Состојки за денешниот рецепт: 1 филџан брашно 1 лажица шеќер 2 лажички пециво малку сол 1 филџан млеко 1 јајце малку растопен путер Погледнете како се подготвува овој рецепт: 

Мбапе се пошегува по повредата на носот

Мбапе се пошегува по повредата на носот

- Идеи за маска? – напиша Мбапе на социјалната мрежа Икс. Дваесет и петгодишниот Французин се судри со австрискиот дефанзивец Кевин Дансо во 86. минута од натпреварот, по што заврши на тревникот.  Првично се прет...

Најмалку тројца ранети и осум уапсени демонстранти пред резиденцијата на Нетанјаху во Ерусалим

Најмалку тројца ранети и осум уапсени демонстранти пред резиденцијата на Нетанјаху во Ерусалим

Според „Тајмс оф Израел“, полицијата употребила водени топови за да ги растера демонстрантите. Илјадници демонстранти излегоа на улиците на Ерусалим претходно за да го изразат својот протест против владата на Нетанјах...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube