Последни вести

Најважни вести

Китанов: Автопатот Миладиновци-Штип, според проектот, е готов

Непоставената заштитна мрежа во должина од 30 километри на потегот од Свети Николе кон Миладиновц...

Заев и Ахмети денеска ќе разговараат за најавените промени во извршната власт

Заев денеска најави дека како коалициски партнери ќе разговараат за кадровски промени во извршнат...

Димитров во Романија по поддршка за ЕУ

Покрај средбата Малешкану, Димитров ќе се сретне и со министерот за европски прашања Џорџ Чамба, ...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Петре Шилегов и Тимчо Муцунски

Дами и господа, Македонци, „северџани“, „фиромци“ „патриоти“ - или како и да се чувствувате во оваа поделена маса, продолжуваме да ги истражуваме подемите и падовите на нашата општествена матри...

Фото: Прекрасната Моника Белучи

Една од најубавите светски актерки уште еднаш ги воодушеви сите со својот изглед на црвениот тепих на Канскиот фестивал. 54-годишната Моника се појави на премиерата на филмот „ The Best Years of a Life",а на...

Фото: Без долна облека на црвениот тепих, важно е да бидеш забележана!?

По црвениот тепих на Канскиот фестивал годинава прошетаа скоро сите ѕвезди и ѕвездички во креации кои одземаат здив. Кога  пред фоторепортерите во Кан се појави виетнамската манекенка Нгок Тринх никој не знаеше ка...

Курц изјави дека ќе направи сè за да обезбеди стабилност во наредните месеци

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе земјата, но и Европската унија. Австриската екстремно десничарска Слобода...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми