Последни вести

Најважни вести

Заев денеска ќе го достави предлозите за нови министри и заменици-министри

Засега, не се знае кога ќе се одржи пленарната седница на која би се избрале новите министри и за...

Ангеловска: Фискална транспарентност и домаќинското работење со парите на граѓаните

Ангеловска пишува дека е подготвена да се вложи во прогресивни фискални политики и да го даде сво...

Извештајот за притворот на Катица Јанева стигна во Советот на јавни обвинители

 Меѓу нив за мерката притвор што и беше одредена на специјалната јавна обвинителка Катица Ја...

Фото: Во езеро крај Њујорк уловена риба со две усти!?

Деби Гибсон заедно со својот сопруг била на риболов на езерото Шамплејн кај Њујорк кога од водите извлекла страшно суштество. Станува збор за риба со две усти. Деби фотографија од уловената риба со две усти веднаш објавила...

Видео: Петмина загинати во удар на гром во Полска

Молњата погодила група планинари кои биле на врвот на планинскиот венец Татри, кој се наоѓа на границата меѓу Полска и Словачка. На Полска страна загинаа четири лица, меѓу кои две деца, додека едно лице загина на словачката ст...

Германија ја заврши постапката за ратификација на протоколот за НАТО

– Со тоа, во Германија постапката за ратификација за пристапување на Македонија во НАТО е завршена, стои во денешното соопштение од Германската амбасада во Скопје. Германскиот Буденстаг го ратификуваше пртоколот за члесн...

Стефанова: Истрагата за случајот „Империја" застана, немам овластување да побарам каде е Камчев

– Нема друго решение. Само новите одредби кои ќе го вклопат СЈО и ќе му дадат право на редовното Јавно обвинителство да ги презема сите дејствија и во овие предмети, истакна Стефанова. Прашана дали се следи имотот на Кам...

Видео: Со багер го рушат ресторанот на Албанецот кој нападна туристи

Властите со багер го срушиле ресторанот во Порто Палермо, познатото летувалиште во Албанија, пренесува „TV Klan“. Сопственикот на ресторанот Михаил Кокедима е уапсен минатата седмица заради напад на врз тројца шпан...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми