Последни вести

Најважни вести

Заев во Солун на средби со Мицотакис и со грчки бизнисмени

Како што соопштуваат од кабинетот на премиерот на Грција, средбата ќе биде во 18.30 часот по лока...

Над 400 учесници на 8. самит „Македонија 2025"

На отворањето на самитот се најавени обраќања на претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран...

„Само Вистина“ со Љубиша Николовски и Сотир Костов

- СДСМ е ненародна партија која мораше да издејствува гаранции дека сигурно ќе влеземе во ЕУ и НА...

Трамп и Ердоган во Белата куќа не се договориле за рускиот ракетен систем

По долгоочекуваната средба во Белата куќа за решавање на кризата во односите, Трамп рече дека тој е „голем обожавател“ на турскиот лидер и имал „прекрасна и продуктивна“ средба. Сепак, нема промена за неко...

Вонредна состојба во Венеција по катастрофалните поплави, во градот нема струја

Непосредно пред полноќ, нивото на морето запре на 77 сантиметри, далеку од вчерашните 1,87 метри, што не беше видено во последните 53 години. „Катастрофата што ја погоди Венеција е удар во срцето на нашата земја. Тешко е...

Американска анализа: Во Европа живеат 4 милиони нелегални мигранти

„Помалку од 1 процент од 500 милиони луѓе што живеат во Европа во 2017 година биле нелегални имигранти, а 3 проценти од 325 милиони луѓе живеат во САД“, истакнува Пју во компаративната студија, објавена денес. Пју ...

ООН во минус од 1,2 милијарди долари , веќе не вработуваат , штедат на греење

Ова можеби не изгледа важно, но ја симболизира сериозноста на монетарната криза со која се соочуваат ООН заради доцните исплати на десетици земји членки. Ова е само една од мерките за штедење што ја донесе Светската организаци...

Руски тинејџер упаднал на факултет и пукал со сачмарка – еден убиен, тројца повредени (ВИДЕО)

Едно лице загина, а тројца се повредени во вооружен напад што се случи на факултет во рускиот град Благовешченск на истокот на земјата. Напаѓачот е 19-годишен тинејџер кој по нападот се самоубил. Како што пренесува Russia Toda...

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Ќе дува слаб до умерен, ветер од јужен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 15 до 20 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 18 степ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми