Последни вести

Најважни вести

Ременски дојде во Обвинителството да изврши увид во доказите

Можност за увид во доказите имаат и прво осомничениот Бојан Јовановски кој беше претседател на ор...

Суд во Солун ослободи македонски државјанин уапсен под сомнение за трговија со дрога

На 26 јануари годинава, 38-годишнкиот бил уапсен во рурален дел во близина на Кукуш, откако нелег...

Пендаровски: Повторното одложување на преговорите со ЕУ може да има непредвидливи и непоправливи последици

 Повторувањето на стратегиската грешка од октомври би можело да има многу длабоки, непредвид...

Борис Џонсон освои мнозинство гласови на изборите во Британија

Конзервативците освоија 368 мандати, додека Лабуристичката партија на Џереми Корбин – 191. Околу 46 милиони Британци вчера гласаа за новиот состав на долниот дом на Парламентот, кој има 650 пратеници. Избирачките мест...

Сотир Костов ја „поздрави“ Бугарската академија на науки (ВИДЕО)

На прашањето за негов став околу одлуката на БАН за непризнавање на македонскиот јазик и негово претставување како да е дел од бугарскиот , Сотир Костов покажа со ,,шипак” кон членовите на БАН и рече дека македонскиот јазик...

Видео: Џенифер Лопез во минијатурна танга!!!

Атрактивната Џеј Ло веќе неколку години својот актерски талент го покажува во филмови, но сега повторно изненади. Имено, во својот најнов филм „ Hustlers”во кој игра стриптизета, Џенфер покажа дека одлично се снаоѓ...

Фото: Ретро издание на Јелена Карлеуша!!!

Популарната Џеј Кеј сега ги изненади фановите на социјалните мрежи со ретро издание од 80-те, како што и самата напишала под фотографијата. Скоро секој ден Карлеуша на социјалните мрежи се појавува во различни комбинации в...

Пендаровски: Високата корупција е закана за држава

 Но, она што е моја лична дилема, а верувам и на најголемиот дел од нашите граѓани е дали државните институции суштински или само формално ги имаат усвоено и ги следат европските вредности и принципи во оваа област, рече пре...

Облачно со повремен дожд, а на планините снег

Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од четири до 14 степени. Во Скопје променливо облачно со повремено умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми