“Нашето име е Македонија”, “Стоп за холокаустот врз Македонците”, “Коѕијас оди си дома” беа дел од пораките кои беа испратени на овој протест.

Додека демонстрантите протестираа, зградата на Министерството беше опкружена со силно полициско обезбедување.

Протестите беа во организација на неколку патриотски здруженија.


Датум на објава: петок, 23 март 2018 во 14:25
Михаела Димовска
Обновено во: 15:06

коментари

остави коментар