Тие беа уапсени од полицијата додека го чекале нивниот пријател да излезе од тоалет. Директорот Кевин Џонсон денеска изјави дека раководителот на одделот во Филаделфија , каде се случи апсењето , веќе не работи во ,,Старбакс”.

Тој апсењето го нарече претерано и рече дека менаџерот поднел пријава во полиција за двајцата мажи бидејќи биле во локалот , а не нарачале ништо.

Вчера и денеска пред кафетеријата во Филаделфија каде беа уапсени двајцата црни мажи се собраа десетици граѓани на антирасистички демонстрации.

Датум на објава: понеделник, 16 април 2018 во 22:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар