Почнува 16-тиот „Пиво фест“ во Прилеп

Љубителите на пивото и скарата до недела ќе може да уживаат на десетици штандови распослани на неколку илјади квадратни метри во центарот на градот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер