Втор ден расправа за вториот амандман за преамбулата на Уставот

Во собраниската Комисија за уставни прашања продолжи расправата за вториот амандман, кој се однесува на преамбулата во Уставот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер