Вуцис: Не е неопходно мнозинство од 151 пратеник

Во Грција се подготвува терен парламентот да го ратификува преспанскиот договор и без 151 глас за, од 300 члениот парламент. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер