Почна самитот на ЕУ – Се очекува потврда на заклучокот за Македонија

Без поголеми очекувања дека може да дојде до пресврт и промена на заклучците што пред два дена ги освија министерите за надворешни работи, лидерите на Европската Унија го почнаа дводневниот самит во Брисел.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер