Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 8.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 29 степена.

Од утре следува период на стабилно време со постојан пораст на дневната температура која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине и 35 степени. УВ-индексот во наредниве денови повторно ќе има многу високи вредности.

Датум на објава: понеделник, 17 јули 2017 во 16:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар