Последни вести

Најважни вести

Ахмети и Села ќе одат на лидерската средба, се чека потврда од Мицкоски

Засега присуство е најавено од ДУИ и Алијансата за Албанците, додека ВМРО-ДПМНЕ остана на ставот ...

Парадоксално: Фирмата на советникот Нефи се пријави на тендер за уривање на дивоградби!

Понудите на тендерот беа отворени во општината Охрид, а во конкуренција за избор е уште една фирма. Усеини пред неколку дена направи јавно отворање на неговата пицерија од која дел е дивоградба, а на отворањето присуствуваше и...

Фото: Медуза голема колку човек

Џиновска медуза е воочена близу брегот на англиската  грофовија Корнвол, пренесе ББЦ. Нуркачите од организацијата „ Wild Ocean Week“ на 13 јули снимиле огромна медуза позната по името „морски бели др...

Директорот на НАСА, откри зошто Американците само еднаш зачекориле на Месечината!?

Директорот на Американската вселенска агенција НАСА Џим Брајденштајн изјавил дека американските астронаути веќе никогаш не се вратиле на Месечината, поради тоа што од тој момент никогаш веќе немало доволно средства за таква вселе...

Фото: Покрај неа никој не гледа во Кајли!!

Убавата Стаси , како што ја викаат другарките многу често може да се види во друштво на сестрите Кардашијан Џенер, на егзотични патувања, фенси настани... Кајли и Стаси сега се на заеднички одмор на острови...

Чавушоглу: Секогаш ја поддржуваме Македонија, очекуваме конкретни чекори за ФЕТО

Според официјалната најава, на средбата ќе се разговара за севкупните билатерални односи помеѓу двете традиционално пријателски земји и можностите за зајакнување на соработката во сите области од заемен интерес. Чавушоглу неко...

Пецас: Не е во наш интерес да бидеме против почеток на пристапни преговори на соседната земја со ЕУ

Треба да ги заштитиме нашите интереси и да дадеме тешка битка во текот на преговорите, вели министерот и портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас во интервјуто за државната телевизија ЕРТ во однос на тоа дали тие би се согласил...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми