Паника во град во Монтана: Слон трча по улиците, сите багаат (ВИДЕО)

Жителите на гратчето Буте во Монтана беа сведоци на необична глетка кога во центарот се најде слон кој побегнал од циркус!

Врисоци и паника настана кога слонот без проблем прошета покрај бензинска пумпа, паркинг и локално казино, додека зачудените минувачи го снимаа неговиот подвиг со мобилни телефони, објави Вашингтон Пост.

Научниците тврдат дека слоновите никогаш не забораваат, а се чини дека нема да заборават ниту жителите на овој град, со оглед на тоа дека слоновите се егзотични животни во овој град на северозападот на САД. Слоницата по име Виола успеала да побегне од циркусот Џордан, кој од почетокот на април е на турнеја во Монтана. Возачите со мобилните телефони го снимале слонот, кој панично го бркале вработените во циркусот со долг стап.

Слонот успеал п да помине покрај автомобил на патот и се упатил кон паркинг недалеку од бензинската пумпа пред да се пробие во населениот дел од градот каде конечно бил фатен, објави NBC Montana. Слонот не бил повреден при неочекуваната прошетка, а не предизвикал материјална штета. Локалниот новинар диџеј Бауер на социјалната мрежа Х, поранешен Твитер, објави дека Виола има 58 години и има азиско потекло. Таа побегнала додека се капела кога се исплашила од наглото сопирање на камионот.

На веб-страницата на циркусот Џордан е наведено дека денеска имаат две закажани претстави во градот, едната попладне, а другата вечер.

Организацијата за заштита на правата на животните, ПЕТА, изјавила дека кон слонот Виола не се постапувало хумано и дека до сега во три наврати избегала - во 2010, 2014 и 2021 година.

Фото: Поранешната мис на Шведска без долна облека на црвениот тепих

Поранешната мис на Шведска низ Канскиот филмски фестивал се прошета без долна облека.

Филсмкиот фестивал во Кан е местото каде многу светски ѕвезди сакаат да се продефилираат во скапа тоалета.

Фестивалот е синоним за престиж, мода, стил и елеганција. Но, не е секогаш така.

Поранешната Плејбој зајачица и поранешна мис на Шведска, Викторија Силвстед се појави во Кан во многу провокативен фустан.

Папараците покажаа дека атрактивната Вики под фустанот не носи долна облека.

Имено, поранешната мисица не носела долна облека, а немала поим дека фустанот може да ја „издаде“.

Викторија смело им позираше на папараците. Најмногу внимание сепакпривлече длабокиот шлиц на Викторија, буквално до половината, кој во еден момент откри повеќе отколку што треба .

Фото:Секси тенисерка

Убавата руска тенисерка Виталиј Дјаченко се почесто ги радува фановите на социјалните мрежи со фотки во бикини.

„Жешката“ бринета извесно време е надвор од терените поради повреда, и поради тоа патува низ Европа, во моментов е во посета на Белград.

Убавата тенисерка секојдневно ги информира своите следбеници за тоа што прави и каде се наоѓа.

- Белград во срцето, не сум љубител на селфи во огледало - напиша таа.

Руската убавица покрај коментарот објави и неколку фотки кои ги воодушевија фановите.

Виталија на фотките е во интересен стајлинг, скоро проѕирен фустан , бикини , мрежасто здолниште....

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изрази подготвеност за дебата со лидерката на екстремната десница, Марин Ле Пен, пред изборите за Европскиот парламент на 9 јуни, каде што „се доведува во прашање судбината на Франција“.

„Ако мислиме дека станува збор за избори на кои во прашање е дел од судбината на Франција, за што веруваме, јас сум на располагање“, рече Макрон во интервју за весникот „Паризиен“.

Марин Ле Пен минатата недела изјави дека со задоволство би имала дебата со Макрон, но под услов тој да поднесе оставка и да го распушти парламентот. Таа денеска го повтори тоа барање и додаде дека е подготвена за дебата, но дури по изборите, во септември.

притисни ентер