Поради еден потег, цела Европа му се смее на Левандовски: Можеше ли поочигледно? (ВИДЕО)

Навивачите на Барселона немаа причина да слават по реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен.

По пресвртот, гостите славеа со 4:1, ја неутрализираа негативата од првиот натпревар и го оставија целиот „Монтјуик“ во шок.

Сѐ започна добро за шпанскиот тим бидејќи Рафиња ја отвори мрежата за гостите, но црвениот картон на Роналдо Араухо наруши сѐ. Усман Дембеле, Виња и двапати Килијан Мбапе ги урнаа сите надежи на повеќекратниот европски првак, а навивачите на матичниот клуб ги оставија гневни на судиите.

Додуша, би се рекло дека никој не може да го обвини Иштван Ковач за црвениот картон на Уругваецот, исто како и за исфрлањата на Чави и еден од неговите помошници, но Романецот ќе остане омразено лице во Барселона.

А сепак, поради една ситуација, Ковач ќе биде доста вирален во наредните денови. Повеќе поради Роберт Левандовски.

На еден од дуелите со Маркињос, Полјакот остана на тревата и го фати за врат како Бразилецот да го дави. Имаше елементи за фаул, но цела Европа му се смее на Леви поради неговата реакција.

Контактот навистина не беше толку груб, па и покрај тоа, дефанзивецот на ПСЖ доби опомена.

Фото: Поранешната мис на Шведска без долна облека на црвениот тепих

Поранешната мис на Шведска низ Канскиот филмски фестивал се прошета без долна облека.

Филсмкиот фестивал во Кан е местото каде многу светски ѕвезди сакаат да се продефилираат во скапа тоалета.

Фестивалот е синоним за престиж, мода, стил и елеганција. Но, не е секогаш така.

Поранешната Плејбој зајачица и поранешна мис на Шведска, Викторија Силвстед се појави во Кан во многу провокативен фустан.

Папараците покажаа дека атрактивната Вики под фустанот не носи долна облека.

Имено, поранешната мисица не носела долна облека, а немала поим дека фустанот може да ја „издаде“.

Викторија смело им позираше на папараците. Најмногу внимание сепакпривлече длабокиот шлиц на Викторија, буквално до половината, кој во еден момент откри повеќе отколку што треба .

Фото:Секси тенисерка

Убавата руска тенисерка Виталиј Дјаченко се почесто ги радува фановите на социјалните мрежи со фотки во бикини.

„Жешката“ бринета извесно време е надвор од терените поради повреда, и поради тоа патува низ Европа, во моментов е во посета на Белград.

Убавата тенисерка секојдневно ги информира своите следбеници за тоа што прави и каде се наоѓа.

- Белград во срцето, не сум љубител на селфи во огледало - напиша таа.

Руската убавица покрај коментарот објави и неколку фотки кои ги воодушевија фановите.

Виталија на фотките е во интересен стајлинг, скоро проѕирен фустан , бикини , мрежасто здолниште....

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изрази подготвеност за дебата со лидерката на екстремната десница, Марин Ле Пен, пред изборите за Европскиот парламент на 9 јуни, каде што „се доведува во прашање судбината на Франција“.

„Ако мислиме дека станува збор за избори на кои во прашање е дел од судбината на Франција, за што веруваме, јас сум на располагање“, рече Макрон во интервју за весникот „Паризиен“.

Марин Ле Пен минатата недела изјави дека со задоволство би имала дебата со Макрон, но под услов тој да поднесе оставка и да го распушти парламентот. Таа денеска го повтори тоа барање и додаде дека е подготвена за дебата, но дури по изборите, во септември.

притисни ентер