Жителите на Сиднеј ги преполнија плажите, откако температурата во метрополата надмина 40 степени.

Метеорлозите предупредуваат дека во некои делови од државата северозападно од Нов Јужен Велс температурата в петок ќе биде над 46 степени.

Властите забранија да се пали оган во неколку области на Нов Јужен Велс, а на граѓаните им се препорачува конзумирање многу течности.

Датум на објава: среда, 11 јануари 2017 во 10:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар