Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 24 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец.

В среда ке има услови за краткотраен локален дожд, во северозападниот дел од земјава.  Потоа, во наредните денови ќе преовладува стабилно време и малку посвежо, но  понатаму дневната температура ќе има тенденција  во постепен пораст. /МИА

коментари

остави коментар