Ова го покажа најновата анкета на Институтот Павел Шатев.

Според анкетата за ДУИ би гласале 4,3 а за Алијанса на Албанците 2,1 процент. Нема да гласаат 28,3, а не знаеле дали ќе гласаат 10,5 проценти . Анкетата е направена телефонски врз 1230 испитаници во периодот од 9 до 12 септември.Датум на објава: среда, 13 септември 2017 во 17:15
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар