Чајна Дејли пишува дека на сите болници во првинциите Гуангдонг, Сичуан и Хунан, каде починале бебињата , а кои ја користеле вакцината на произведувачот Био Кангтаи, им е наложено да ја повлечат вакцината од употреба додека трае истрагата на министерството за здравство.

Датум на објава: понеделник, 23 декември 2013 во 14:01
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар